Co można robić w Uniejowie?

co-mozna-robic-w-uniejowie

Uniejów to malownicze miasto uzdrowiskowe, które oprócz wspaniałego zamku i parku ma do zaoferowania całkiem dużo atrakcji. Z całą pewnością odnajdą się tu tak i miłośnicy bliskiego obcowania z naturą, jak i ci, którzy cenią sobie rywalizację. Spływy kajakowe, paintball a może park linowy? Zobacz, co jeszcze można robić w Uniejowie!

Uniejów od ponad dekady posiada status miasta uzdrowiskowego – to właśnie w granicach tego wyjątkowo uroczego miasteczka można bowiem skorzystać z ciepłych źródeł, a także zaopatrzyć organizm w taką samą ilość jodu jak podczas wakacji nad Bałtykiem. To, co jednak wyróżnia Uniejów to przede wszystkim mnogość atrakcji, dla całej rodziny.

Spływy kajakowe i park linowy – bliskość natury na wyciągnięcie ręki

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji Uniejowaspływy kajakowe Wartą. Malownicze zakola, ale też i w miarę spokojny nurt rzeki sprawiają, że jest to doskonała atrakcja dla całej rodziny. W czasie spływu zarówno mali uczestnicy wyprawy, jak i ci całkiem pełnoletni mają okazję do obcowania z wyjątkową fauną i florą, która zamieszkuje tak i brzegi rzeki, jak i jej nurt.

Po spływie kajakowym warto zajrzeć do parku linowego – wyznaczone trasy dostosowane są do wieku i możliwości uczestników. Oprócz zjazdu na tyrolce, a także niesamowitych widoków w koronach drzew na rządnych przygód spacerowiczów czekają także drobne przeszkody.

Osoby, które cenią sobie atrakcje na świeżym powietrzu docenią także Bubble Soccer, czyli prawdziwy mecz piłki nożnej w bańkach! To doskonały sposób na naukę współpracy w grupach, ale też i integrację, która z pewnością przejdzie do historii.

Atrakcje dla prawdziwych żołnierzy

CO MOŻNA ROBIĆ W UNIEJOWIE? Uniejów to także miejsce, w którym odnajdą się miłośnicy strzelanek. Unikalne i wyjątkowe pole paintballowe zostało przygotowane tak, aby doskonale mogli się na nim bawić zarówno ci mniej doświadczeni jak i weterani kulkowych strzelanek. Dla najmłodszych uczestników w Uniejowie czeka Splatmaster, czyli paintball dostosowany tak i do wieku, jak i umiejętności.

Coraz większą popularnością cieszy się także Archery Battle, czyli paintball w nieco bardziej podstawowej formie – zamiast pistoletów uczestnicy mają bowiem do dyspozycji łuki, dzięki którym mogą pokonać przeciwników.

A co powiecie na Speedball? To atrakcja dla tych, którzy cały czas poszukują nowych wyzwań, a jednocześnie chcą spędzić weekend na doskonałej zabawie!

W Uniejowie każdy znajdzie coś dla siebie – a to wszystko w otoczeniu malowniczej Warty, a także cudownych zabytków. Dodatkową atrakcją z pewnością będą również źródła termalne, dzięki którym nocleg w apartamentach w Uniejowie będzie niezwykłą weekendową przygodą dla całej rodziny.