Spływy kajakowe PILICĄ

spływ kajakowy Pilica

Turystyka kajakowa cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Chęć rozpoczęcia przygody z kajakarstwem od łatwych szklaków sprawia, że początkujący kajakarze chętnie wybierają Kajaki Pilica. Spływy kajakowe Pilicą są powszechnie uważane za łatwe, bezpieczne i przyjemne. I nie ma się czemu dziwić. 

Pilica to rzeka o bardzo ciekawym i urozmaiconym brzegu oferującym liczne miejsca na biwak. Spływy kajakowe Pilicą mogą się rozpoczynać już od Szczekocin, przy czym większość firm oferujących kajaki w tej okolicy zachęca Klientów do rozpoczęcia spływu od Maluszyna. Odcinek środkowej Pilicy – a więc szklak od Maluszyna do Sulejowa – jest doskonały dla początkujących kajakarzy oraz rodzin z dziećmi. Naturalne, urozmaicone koryto, malownicze krajobrazy i czysta woda sprawiają, że spływ kajakowy Pilica to jedna z tych atrakcji, którą z pewnością warto mieć na uwadze. Jednak Pilica to nie jedyna rzeka w kraju, w której nurcie możemy znaleźć niewymagające, a zarazem malownicze odcinki – wyborne do organizacji turystycznego spływu kajakowego. 

Kajaki Pilica a Kajaki Warta – Co wybrać?

Alternatywą dla bezsprzecznie malowniczej Pilicy jest Warta. Kajaki na Warcie to doskonała atrakcja dla rodzin z mniejszymi i większymi dziećmi, jak i okazja do organizacji niezapomnianej integracji firmowej. Rzeka na odcinku Jeziorsko – Koło jest niewymagająca, a zarazem bardzo malownicza, ze swoim szerokim korytem umożliwia rekreację, wypoczynek i bezstresowe zdobywanie pierwszych kajakowych umiejętności.

Uczestnicy spływu płyną korytem obfitującym w wyspy, zakola i starorzecza, w otulinie lasów, skarp i wąwozów. W okolicy nie brakuje również zjawisk krasowych – jaskiń, ostańców i wywierzysk. To wszystko przekłada się na dużą atrakcyjność terenu. Dodatkowym atutem Warty jest stosunkowo niskie zatłoczenie szlaku. Wybierając spływ kajakowy Pilicą – szczególnie w weekend oraz dzień świąteczny – musimy się liczyć z tym, że na rzece będzie spory ruch, co w przypadku ewentualnych naturalnie występujących przeszkód typu powalone drzewa może powodować utrudnienia. Warta jest pod tym względem zupełnie inna. Ruch kajakarski na rzece jest wciąż optymalny, a szerokie koryto umożliwia pokonywanie szklaku w indywidualnym tempie bez obaw o zatory. 

Kajaki na Warcie

Osoby zainteresowane organizacją spływu kajakowego na Warcie zapraszamy do kontaktu. Oferujemy kompleksową obsługę z możliwością organizacji spływu dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Pływamy od Jeziorska do Koła, z możliwością zakończenia lub rozpoczęcia spływu w miejscowości Uniejów.