Czy paintball boli?

czy-paintball-boli

Paintball to sport, który jest formą imitacji walki, a zatem z założenia – może boleć. Pytanie jednak, co dla każdego z nas oznacza ból i czy można się przed nim ochronić?

Nie ma sportu, który nie wiązałby się z bólem. Są to drobne kontuzje, otarcia, ale też i siniaki, które powstają na skutek uderzenia czy upadku. Nie inaczej jest w przypadku paintballa – tu również możemy się spotkać z całą masą sytuacji niekomfortowych, które mogą wywoływać ból. Ale czy sam paintball boli?

Czy uderzenie kulką boli?

Uderzenie kulką wypełnioną farbą boli – to normalne zjawisko! Nie jest to jednak ból nie do zniesienia, szczególnie że amortyzują go ubrania. Najgroźniejszym śladem, jaki może zostać na naszym ciele to siniak! Warto jednak pamiętać, że każdy z nas ma inny próg bólu i to co dla jednych jest jedynie muśnięciem, dla innych będzie uderzeniem z dużą siłą.

Nie mniej, uderzenie kulką z farbą może być niebezpieczne, dlatego też tak ważne jest stosowanie się do zasad oraz właściwy ubiór. Najważniejsze jest osłonięcie twarzy oraz głowy. Maska, którą otrzymujemy od organizatora chroni przede wszystkim oczy, które są najbardziej wrażliwe na zderzenie z kulką.

Warto zabrać ze sobą również czapkę i szalik, które ochronią tył głowy oraz szyję. Dodatkowo przydadzą się rękawiczki – trzymanie broni, a także wędrówki po trudnym terenie mogą prowadzić do wielu otarć. Choć oczywiście najlepsze są te profesjonalne, przygotowane specjalnie do paintballa, wiele osób stosuje klasyczne skórzane rękawiczki, które zapewniają wystarczającą ochronę.

Podczas paintballa najważniejszy jest strój – to on zapewnia nam właściwe bezpieczeństwo i znacznie amortyzuje siłę kulki. To zapewnia akurat organizator, dla którego bezpieczeństwo uczestników jest zawsze najważniejsze.