Paintball – jak się przygotować?

paintball-jak-sie-przygotowac

Paintball to jedna z najlepszych gier zespołowych, w których oprócz rywalizacji i dobrej zabawy znaczenie ma również… integracja. Choć na pierwszy rzut oka zasady mogą wydawać się nieco skomplikowane dla osób, które nie są zaznajomione z tematem militariów, wbrew pozorom paintball jest wyjątkowo prosty, a do tego podczas odgrywania ról doskonale odnajdą się tak i weterani, jak i nowicjusze. Czy do paintballa trzeba się specjalnie przygotować?

Zasady paintballa są stosunkowo proste – mamy dwie drużyny, które odgrywają pewien scenariusz. Czasem jest to po prostu pokonanie wroga, a czasem nieco bardziej skomplikowana gra, która polega na przykład na odbiciu jednego z zakładników. Bez względu na wybór scenariusza warto co nieco zaznajomić się z ogólnymi zasadami, aby wiedzieć na co być gotowym.

Jak przygotować się na paintball?

Pierwsza przygoda z paintballem zawsze wzbudza ekscytację – nowi gracze zastanawiają się, jak się we właściwy sposób przygotować, aby móc czerpać pełną przyjemność z zabawy. Tak naprawdę nie trzeba wiele! Wystarczy bowiem dobry humor, chęć zabawy, butelka z wodą i baton proteinowy, dzięki któremu będziesz mieć siłę!

Warto także zadbać o właściwe ubranie – powinno być lekkie i wygodne, dlatego doskonale sprawdzą się dresy czy leginsy, a także buty, w których bez problemu pokonasz także trudne przeszkody w lesie. Pamiętaj, że na swoją odzież będziesz musiał założyć także ubranie ochronne, w tym maski, które otrzymasz od organizatora – ich zadaniem jest ochrona ciała przed pociskami.

Pierwsze spotkanie z paintballem – co robić?

Jeśli pierwsza starcie dopiero przed tobą, zastanawiasz się jak się za to zabrać. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z firmą, która posiada niezbędny teren oraz sprzęt. Umów się na wybrany termin i po prostu zjaw się na spotkaniu! Podczas pierwszego starcia otrzymasz od zespołu nie tylko odpowiedni sprzęt, ale przede wszystkim wstępne przeszkolenie.

Informacje, które otrzymasz od prowadzących będą ci niezbędne do zachowania bezpieczeństwa, ale pozwolą ci również po prostu cieszyć się dobrą zabawą.

Jak widzisz, do paintballa nie musisz się specjalnie przygotowywać – najważniejsze jest po prostu pozytywne nastawienie, dzięki którym rywalizacja ze znajomymi lub odbicie zakładnika będą prawdziwą i niezapomnianą przygodą, do której z pewnością jeszcze wrócisz. Idealnym miejscem na pierwsze próby z pewnością będzie Poligon w Felicjanowie blisko Uniejowa – już po pierwszym starciu będziesz mógł się mierzyć z najlepszymi.